четвер, 16 січня 2020 р.

Мотиваційне есе.


  Мотиваційне есе

Дзюбук Наталії Миколаївни,
учасника  ІІ  (обласного) етапу  Всеукраїнського конкурсу
 «Шкільна бібліотека – 2020»

Хочу донести  для кожного, що бібліотека це не лише територія читання  -  це місце зустрічі не тільки з книгою, а й з людьми, осоредок відпочинку, дозвілля. Тому, взяла участь у даному конкурсі.
Незавжаючи на те, що сучасна людина, крім книги, має безліч можливостей отримати необхідну інформацію, бібліотека живе. І, це стає більш помітніше, особливо, коли ти працюєш у сільській місцевості.
Притримуюся думки, що діяльність бібліотеки має величезне значення для життя суспільства. Бібліотека є фундаментом людської культури, хранителькою документальної пам’яті.
Більшість людей вважають, що в бібліотеці може працювати будь-хто і дуже дивуються, коли дізнаються, що бібліотечна професія потребує підготовки та знань.
Моє уявлення про бібліотечну роботу, як і у всіх, було хибним.
Не могла  уявити, що в бібліотеці відбувається так багато цікавого: майстер-класи, виставки, зустрічі з креативними  і творчими особистостями, екскурсії, конкурси, акції.
Працюю у шкільній бібліотеці і багато часу проводжу у спілкуванні із дітками. Мені дуже подобається проводити для них тематичні заходи, адже коли вони посміхаються та радіють, то розумієш, що не дарма усе не дарма.
Якось запитала одну юну леді; «Чи потрібна бібліотека  на сьогодні?» Її відповідь  мене приголомшила, і, була неочікуваною для мене: «Читати  - це модно!» - була її  широко усміхнена піднесена відповідь.  Тому, знаю -  потреба в бібліотеках була, є і буде.
Сьогодні наша бібліотека – це місце зустрічі не тільки з книгою, а й з людьми, проведення духовного часу спілкування один з одним через спільні інтереси.  Найбільше ми пишаємося нашими користувачами. Їх запити, інтереси завжди були є і будуть у центрі моєї уваги, як бібліотекаря. Для них намагаюся добирати  найцікавіші книги, пропоную передплатити  періодичні видання, знайомлю, презентую з  бібліотечними новинками,  пропоную різні послуги, готую різноманітні сценарії до свят,   проводжу конкурси, акції, флешмоби, організовую виставки та розваги.
Наша бібліотека – це особлива атмосфера, нові цікаві книги і широке коло користувачів та щирих вірних друзів. «Бібліотека на все життя: привабити, зробити читачем та втримати назавжди» – під таким гаслом працюю.
Для того, щоб бібліотека існувала, через соцмережі, знайомих, друзів шукаю благодійників, меценатів,  які дарують нашій книгозбірні нову літературу  (більше 100 книг). Завдяки небайдужим людям отримали металеву виставкову полицю.  У бібліотеці створена музейно-етнографічна експозиція «Берегиня», для того, щоб  відродити та зберегти культурну спадщину, зробити екскурсії більш цікавими.
Моє бачення сучасної бібліотеки  -  це комфортний, привітний центр, обладнаний новою технікою. Центр, що має безліч ресурсів для робочих та повсякденних справ, дозвілля всієї читацької родини. Це також місце, де можна поспілкуватися з друзями, провести ділову зустріч, взяти участь у культурних заходах для дітей та дорослих. Інтернет, книги, музика, цікаві події, креативні заходи і ще багато сервісних послуг –  все це сучасна бібліотека.
Намагаюся підвищувати свій фаховий рівень шляхом участі у різних заходах. Брала участь у районних  семінарах - практикумах бібліотечних працівників  «Бібліотека - осередок інтелектуального дозвілля та спілкування користувачів» (грудень, 2017 р.); «Сучасна бібліотека: традиції та інновації»
(червень, 2019 року);   «Публічна бібліотека -  територія рівних можливостей»  (червень,  2018); «Сучасна бібліотека у  соціокультурному просторі  громади» (грудень,  2018  року); «Сучасна бібліотека: традиції та інновації» (червень,  2019 року); онлайн - проєкті «ДІЯ. Цифрова освіта» (2020 р.);  влітку 2019 року  взяла участь у майстер-класах від Олександра Харвата,  літній фотоінтенсив  на базі Рівненської обласної бібліотеки. Пишаюся, що є учасником  рекорду України «Найбільша кількість уроків доброти» (2019 р.). У 2018 році  здобула перемогу у районному конкурсі «Родзинка бібліотечної виставки-інсталяції»;  у цьому ж році брала  участь виборола   2-ге місце  в проєкті «Інтелектуальне село»
Усі знання, уміння та навички, які отримала під час участі у заходах намагаюся передати і поділитися зі своїми колегами. Наприклад, маю невеликий досвід у написанні проєктів, тому, неодноразово залучала учителів та учнів закладу у створенні їх. Допомагаю учням, колегам створювати власні сторінки в соціальних мережах, презентації; долучаю педагогів, батьків щодо організації та проведенні масових заходів у школі, сільському клубі, а  після їх проведення пропоную  дітям      складати буклети, пам’ятки, листівки і розміщувати на сайті школі, блогах.


2 коментарі: